SEC Eski Başkanından İlginç Binance Yorumu: SEC Kazandı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son günlerde manşetlerde yer alıyor. Çünkü, artık eski CEO olan Changpeng Zhao’nun olaylı istifası piyasanın gündemine oturdu. Zhao, ayrılığın ardından eski çalışma arkadaşlarına duygusal bir notu yazdı. Bununla birlikte, SEC eski başkanı, gelişmeye farklı bir perspektiften bakıyor.

CZ, duygusal bir notu mektubu yazdı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance’in eski CEO’su Changpeng Zhao, CEO’luk görevinden istifa etti. Bu haber, kripto para dünyasını şaşkına çevirdi. Bu gelişme, Zhao’nun Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekten suçlu bulunmasının hemen ardından geldi. Zhao, şirket personeline gönderdiği dahili bir notta, kararlılık ve önündeki zorlukları kabul etmenin bir karışımını iletti. Wu Blockchain’in paylaşımına göre Binance eski CEO’su notta “Bazı acılarla uğraşmak zorunda kalacağım. Ancak, hayatta kalacağım.” dedi. Ayrıca, olayların çalkantılı dönüşünün ortasında ekibe güvence verdi.

Binance eski CEO’sunun nottunda dirençli bir liderin görevine veda ettiği, ara verme ihtiyacını dile getirdiği ve çalkantılı bir dönemde gemiyi yönettiği için ekibe minnettarlığını ifade ettiği görülüyordu. Zhao’nun dokunaklı mesajı, hem kişisel sıkıntı duygusu hem de yaklaşan zorluklar karşısında dayanıklılık vaadiyle yankılandı.

Binance anlaşması SEC için bir “win-win” durumu!

SEC’in eski yetkilisi, Binance kararının SEC’in kripto borsaları da dahil olmak üzere gelecekteki davalarla mücadele etmesine nasıl yardımcı olacağı konusunda ayrıntılara girdi. Bu arada SEC, karara ilişkin basın toplantısında yer almadı. Ancak, buna rağmen SEC İnternet Uygulama Ofisi eski Şefi John Reed Stark, SEC’in önemli bir galibiyet elde ettiğini ileri sürüyor. Stark, Binance ile ilgili anlaşmaların SEC’e çok sayıda yeni kanıt sağladığını söylüyor. Gelecekte, Binance ve diğer kripto firmalarına karşı suçlamalarını ve iddialarını güçlendireceğini belirtiyor. Çünkü, çeşitli belge ve savunmalardan elde edeceğin yeni kanıtlar, SEC’in kripto konusundaki duruşunu destekleyecek.

DOJ, FinCEN, CFTC ve Hazine Bakanlığı’nın Binance’e bağımsız gözlemci ataması verimli oldu. Gözetmenler Binance kararında hayati bir rol oynadı. Uyumluluğu sağlamak ve hükümete rapor vermekle görevlendirilen bu gözlemciler SEC için eşsiz bir fırsat sunuyor. Stark, gözlemcilerin SEC’in ek kanıt toplaması için muhtemelen kanal görevi göreceğini söylüyor. Gözlemciler sorular soracak, belgeler isteyecek ve hatta potansiyel olarak gözlemcileri ilgili işlemlerde tanık olarak sunacaklar.

SEC eski başkanı, yetki işbirliğine dikkatleri çekiyor

John Reed Stark, tüm federal hükümet emirleri tarafından zorunlu kılınan olağanüstü işbirliği düzeyine dikkat çekiyor. Bu kayda değer işbirliği düzeyinin Binance ve CEO’su CZ için cezalandırıcı olması mümkün. Ayrıca, SEC için fırsatlar yaratması muhtemel. İşbirliği gerekliliklerinin, soruşturmalar veya anlaşmazlıklar sırasında kaldıraç görevi görmesi mümkün. SEC’in işbirliği eksikliğine ilişkin şikayetlerinden duyduğu korku, Binance’i uyum sağlamaya itecek. Bu da en azından ek para cezalarını veya cezaları önleyecektir.

Ayrıca Stark, FinCEN Rıza Kararnamesi tarafından zorunlu kılınan SAR’ların dosyalanmasının SEC için sürekli bir ipucu akışı sunduğunu belirtiyor. SAR’lara erişim sayesinde, Binance ile ilgili yeni raporların SEC müfettişleri ve davacıları için sonsuz bir kanıt akışı sağlaması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx