POCO X6 serisinin çipset detayları açıklandı

POCO, yakın zamanda Hindistan’da POCO X6 serisi ve POCO M6 Pro 4G modellerini piyasaya süreceğini duyurdu. Bu cihazların lansman tarihleri resmi olarak açıklandı ve şimdi, bu cihazları güçlendiren çipler de onaylandı gibi görünüyor.

POCO X6 serisi ve POCO M6 Pro 4G’nin özellikleri, Çinli markanın 11 Ocak 2024‘te Hindistan’da global olarak üç akıllı telefonu tanıtacak olmasıyla hatırlanıyor. Bu duyuru, POCO X6 5G, X6 Pro 5G ve M6 Pro 4G modellerini içerecek. Lansman tarihi, bir tanıtım görseliyle ortaya çıktı ve aynı görsel, yaklaşan cihazlarla ilgili çipset detaylarını da açığa çıkardı. Şirketin Twitter üzerindeki paylaşımına göre, POCO X6 Pro 5G modeli MediaTek Dimensity 8300 Ultra yonga setiyle donatılmış.

POCO X6 serisinin çipset detayları açıklandı

POCO X6 Pro 5G‘nin işlemcisi, Qualcomm’un 2023 amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile eşdeğer olduğu söyleniyor. Şu ana kadar bildiğimiz kadarıyla X6 Pro, 12GB RAM ve 512GB dahili depolama alanı sunacak. Öte yandan, POCO X6 5G, Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 SoC ile donatılacak. Pro varyantına benzer şekilde, en üst modelde 12GB RAM ve 512GB depolama alanı sunması bekleniyor.

Son olarak, POCO M6 Pro 4G, MediaTek Helio G99 yonga setiyle güçlendirilmiş ve bu cihazın da 12GB RAM ve 512GB dahili depolama alanı ile eşleştirilmesi bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse, marka zaten Hindistan pazarında 5G özellikli M6 ve M6 Pro modellerini piyasaya sürdü. Bu ayın ilerleyen günlerinde gerçekleşecek lansman etkinliğini de takip etmeye devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx