Havai fişekle canlı koyunları havaya uçuran iki ziraat öğrencisi tutuklandı

Birleşik Krallık’taki Ditchling Beacon‘da meydana gelen olayın ardından Batı Sussex’teki Plumpton Koleji’nden 4 öğrenci okuldan uzaklaştırıldı.

18 ve 20 yaşlarındaki iki öğrenci, koruma altındaki bir hayvana gereksiz yere acı çektirme ve mala zarar verme şüphesiyle tutuklandı ve şartlı kefaletle serbest bırakıldı. İki şüpheli kalıcı olarak okuldan uzaklaştırdı.

“ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ”

Plumpton College sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada olayın kolej faaliyetleriyle ilgili olmadığını ve kampüs dışında yaşandığını söyledi. Olayla ilgili açıklama yapan Müdür Jeremy Kerswell, “Bu olay karşısında dehşete düşmüş durumdayız ve olayın diğer öğrencilerimiz, personelimiz ve topluluğun daha geniş bir kısmı üzerindeki etkisinden dolayı üzüntü duyuyoruz. Değerlerimizi ve her gün ulaşmaya çabaladığımız yüksek standartları hiçbir şekilde temsil etmeyen bu olayın tetiklediği duyguların derinliğini her zaman anladık ve yansıttık. Bu zor dönemde bize destek olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz; kesinlikle bu deneyimden dersler çıkaracak ve öğrencilerimizi hayvan refahı konusunda emsal uygulamalarla eğitmeye devam etmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sussex polisinden Emniyet Amiri Rachel Swinney şunları söyledi:

“Son derece ciddiyetle ele aldığımız bu rahatsız edici haberle ilgili kapsamlı bir soruşturma yürütülmekte. Kendi iç disiplin önlemlerini alan ve soruşturmamıza tam destek veren kolejle irtibata geçtik. Ayrıca koyunların sahibi, yerel çiftçiler ve topluluğun daha geniş bir kısmıyla da içlerini rahatlatmak için iletişime geçtik” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx