Erdoğan, uluslararası topluma sesleniyorum diyerek duyurdu! Dikkat çeken Gazze mesajı

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 8. Aile Şurası’nda konuşuyor. 

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Aile insanı insan yapan en güzel hasletlerden bir tanesidir.

Anayasamızın 41. maddesi çok açık ve nettir. Aile Türk toplumunun temelidir ve temeli sağlam olmayan toplumlar ayakta kalamaz. Yeri doldurulamaz aileye sahip çıkmak; devlete, topluma ve millete sahip çıkmak demektir. Aileyi özellikle çok çok önemseyen partimiz, topluma haykırıyoruz ki: Aileye önem vermeyen toplum ekonomik açıdan ne kadar müreffeh olursa olsun geleceğe güvenle çıkamaz.

Batının çıkmazı burada.

Aile yapımızı zayıflatacak her türlü girişime karşı olacağız. Cumhur İttifakı’nda LGBT diye bir anlayış yoktur. Varsın LGBT illet ittifakının malzemesi olsun, tepe tepe kullansınlar. Bu kutlu yapıyı biz lekeleyemeyiz. Aile kutsal bir yapı ve bu kutlu yapıyı biz lekeleyemeyiz. Buna da müsaade etmeyiz, edemeyiz.

Evlenme yaşı kendi toplumumuz dahil sürekli artıyor. Ortalama çocuk sayısı sürekli düşüyor. Boşuna söylemiyoruz. Nüfusumuzun 85 milyon olması yeterli değil. Çok daha fazla nüfusa ihtiyacımız var. Aile gibi güvenli sığınağı olmayan toplumlarda sorunlar çok fazla artıyor.

Aileyi tehdit eden en büyük tehdit cinsiyetsizleştirme girişimleridir. Bu küresel bir dayatma haline gelmiştir. Bu küresel bir dayatma haline döndü.Türkiye küresel cinsiyetsizleştirme çabalarına boyun eğmeyecek. Evlatlarımızı sapkınların eline bırakmayacağız.

“DAHA KAÇ ÇOCUK ÖLMELİ?”

Küresel vicdanın harekete geçmesi gereken bir diğer alan Gazze’dir. Acımasız bir katliam gerçekleşiyor. TV ekranlarında bizi izleyen tüm toplumlara sesleniyorum, bu sabah Katolik camiasına Papa vasıtası ile seslendim.

Okullar, hastaneler İsrail güçleri tarafından bombalanmaktadır. Çocuk, kadın olmak üzere 6 binin üzerinde kardeşimiz şehit oldu. 360 kilometrekarelik dar bir alanda 2.3 milyon kişinin tepesine 12 tondan fazla bomba yağdırıldı.

ABD orda. Tüm imkanlarıyla orda. Tek tek gelip ziyarette bulunuyorlar. BM rakamlarına göre 600 bin Gazzeli yerinden edildi. BM ekipleri de orayı terk etmenin hesabını yapıyor. Tüm savaşlarda olduğu gibi burada da en fazla mağduriyeti, kadınlar ve çocuklar yaşıyor. Ne kadar sarsıcı olursa olsun, hiçbir eylem böyle bir vahşeti meşru kılmaz.

Gazze’ye yönelik saldırılar, kendini savunma sınırını çoktan aşmış, açık bir zulme, mezalime, katliama ve barbarlığa dönüşmüştür. (İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları) İşin üzücü yanı, medeni geçinen gayrimedenilerin bu vahşeti sadece seyretmesidir. Avrupa Birliği Komisyonu dün çıkmış ‘Henüz ateşkes çağrısı yapamayız.’ diyor. Daha ne kadar insan ölmesi lazım, çocuk ölmesi lazım. Sizin hesabınız ne?

Lafa gelince insan hak ve hürriyetleri konusunda ahkam kesenler, Gazzeli mazlumların hayat hakkını tam 19 gündür yok sayıyor. AB Komisyonunun ateşkes çağrısı yapabilmesi için daha kaç çocuk ölmelidir? BMGK’nin harekete geçmesi için daha kaç ton bombanın Gazze’ye düşmesi gerekir?

GAZZE’YE 200 TONU AŞAN YARDIM

Gazze’ye ulaştırılmak üzere Mısır’a gönderdiğimiz yardım malzemelerinin toplamı 200 tonu aşıyor.

Şimdi buradan tekrar sesleniyorum. İsrail’e sesini çıkarmayanlar varya. Bunların İsrail’e borcu vardır. Ama Türkiye’nin borcu yoktur.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx