Egonu, Dünya Şampiyonası’nda yaşadıklarını anlattı: Beni şımarık biri gibi gördüler

Sultanlar Ligi ekiplerinden VakıfBank’tan ayrılmasının ardından İtalya’ya geri dönen Paola Egonu açıklamalarda bulundu. Dünyaca ünlü pasör çaprazı daha önce ırkçı saldırılara maruz kaldığı İtalya’ya geri dönmesinin ardından dikkat çeken ifadeler kullandı.

İtalya’ya geri döndüğü için mutlu olduğunu belirten Paola Egonu, “İtalya’ya döndüğüm için mutluyum, sürprizlerle dolu bir yıl olacak, çok eğleneceğiz” dedi.

İtalya Milli Takımı’nda Dünya Şampiyonası’ndaki başarısızlık sonrası yaşadığı hayal kırıklığına dair konuşan Paola Egonu, “Bu beni herkesin önünde bu kadar savunmasız gördükleri ilk an oldu” diye konuştu.

“Bu savunmasızlığına saygı gösterdiklerini düşünüyor musun?” sorusuna Paola Egonu, “Bunu anlamadılar, bunun nereden kaynaklandığını anlamadılar. Benim o anda bir sporcu olmadığımı bir kız çocuğu olduğumu, canımın yandığını, yorulduğumu, ağladığımı anlamadılar. Beni şımarık biri gibi gördüler. Rol yaptığımı ve ilgi istediğimi düşündüler. Beni en çok yaralayan da bu oldu. Çünkü evet ben bir sporcuyum, evet ben güçlüyüm ama ben bir bireyim ve size göstermesem de kendi duygularım var. Belki de bu yüzden size duygularımı göstermiyorumdur. Çünkü ben kendimi ne zaman açsam, siz oturup ‘Bunları yaşıyormuş’ diye düşünmüyorsunuz” cevabını verdi.

Irkçı saldırıların ardından VakıfBank’a transfer olmanın kendisine çok iyi geldiğini belirten Paola Egonu şu ifadeleri kullandı:

“En kötüsü, ‘O İtalyan mı?’ ifadesiydi. O noktaya nasıl geldi bilmiyorum. Çok üzülmüştüm. Bu olaylardan sonra VakıfBank’a gittim. Dünya Şampiyonası sonrası çok mutluydum çünkü artık İtalya’da benim hakkımda ne dediklerini, ne konuştuklarına bir engel çekerek görmeyecektim. Oraya vardığımda beni bir insan olarak çok iyi karşıladılar. İyileşmek için zamanım oldu, harika oyuncularla tanıştım. Bir sabah uyandığımda iyi hissetmeye başladım ve şunun farkına vardım; spor spordur, kazanır kaybedersin. Eğer bir şeyler sana çarptığında ona dayanır ve ayağa kalkarsan en güçlüsü sensindir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx