Zafer Müzesi ve vali binası AKP’nin seçim panosu oldu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Afyonkarahisar mitingi öncesinde Atatürk’ün Batı Cephesi Karargahı olarak kullandığı Zafer Müzesi’nin dört bir yanı AKP’nin dev seçim afişleriyle kapatıldı. Millet İttifakı il başkanları müze önünde buluştu, “Cumhuriyet değerlerinin üstü örtülemez” diyerek AKP’ye tepki gösterdi.

Sözcü’de yer alan habere göre, ortak açıklamayı okuyan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısıroğlu, saygısızlık yapıldığını belirtti;

“Bu zihniyet, şahsi menfaatlerini Cumhuriyetimizin değerlerinden üstün görmektedir. Bizler var oldukça Cumhuriyetimizin değerlerini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, şanlı tarihimizi, milli değerlerimizi yok sayamayacak, unutturamayacaksınız… Cumhuriyetimizin 100. yılında yaptığınız bu alçaklığı unutmayız.”


Valilik binasına da AKP afişi

AKP, Kütahya’da valilik binası önüne de stant açtı, binaya seçim afişi astı. CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya Valiliği önünün propaganda mekanına dönüştürülmesine tepki gösterdi. “Adaletsiz bir seçim ortamındayız. Bakın CHP’ye, İYİ Parti’ye ayrılan stant yerlerine… Standı kurmuşlar, elektriği de devletten alıyorlar. Elbette hesabı sorulacak. Valilik, İçişleri Bakanlığı destekli hormonlu sistemle kaybedecekler” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*