Ümit Özdağ: Seçim sonuçlarının kazananı olan Erdoğan için bu galibiyet Pirus zaferidir

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapıyor.

Özdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

“Israrla yok sayılmak istenen Zafer Partisi Türk siyasetinin temel parametrelerini yeniden belirlemiştir. Bizimle görüşmek isteyen Kılıçdaroğlu ve Numan Kurtulmuş ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Özellikle 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmeleri konusunda görüşülmüştür. Numan Kurtulmuş ise siz bize destek verin biz hallederiz şeklinde konuşmuştur. 

Sonradan bazı iktidar çevrelerinde Zafer Partisi bizden bakanlık istedi şeklinde yorumlar istendi. Biz sizden ne isteyecektik? Yapamadığınız becermeye niyetiniz olmaya bir konuda fayda sağlamak için evet görev istedik ama sizin böyle bir niyetinizin olmadığı için de mümkün olmadı.

Sinan Oğan’ın kişisel tercihi olmuştur. AKP hükümetini yıkımı enkazı kaldırmak taze bir başlangıç yapmak için Kılıçdaroğlu ile ikinci kez görüştük. Zafer Partisi ve CHP arasında imzalanan protokol ikinci tur öncesinde seçmene umut aşılamıştır. Seçime katılım oranı azalmışken, Kılıçdaroğlu’nun oy oranı artmıştır. Sayın Sinan Oğan’a giden oyların sayın Kılıçdaroğlu’na gittiğini göstermiştir. 

Kılıçdaroğlu’na ilk çağrısını hatırlattı: “Keşke zamanında yanıt verilseydi”

Keşke bu çağrılara zamanında yanıt verilseydi. Türkiye çok farklı yerde olabilirdi. 

AKP’nin ekonomik vizyonları çökmüştür. Arsa konut karşılığında vatandaşlık satmalarına rağmen Türk milleti gelir adaletsizliğine, borç ve işsizliğe teslim edilmiştir. Rant ve faiz lobilerinin gelirleri her geçen gün artmıştır.

Seçim sonuçlarının kazananı olan Erdoğan için bu galibiyet Pirus  zaferidir. 

Ayrıntılar geliyor… 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*