Ukrayna’dan tahıl alacak ‘Fulmar S’ gemisi İstanbul’da denetlendi

Tahıl mutabakatı sevkiyatı çerçevesinde Bandırma Limanı’ndan çıkan ve Ukrayna’nın Çornomorsk Limanı’na hakikat yol alan Fulmar S isimli gemi dün gece Kilyos açıklarına demir attı. Gemi bu sabah 10 şahıstan oluşan takım tarafından denetlendi.

Türkiye, Ukrayna, Rusya ve Birleşmiş Milletler (BM) ortasında yapılan tahıl sevkiyatı mutabakatı kapsamında Bandırma Limanı’ndan çıkan Fulmar S isimli bir gemi, tahıl almak üzere Ukrayna’ya hakikat yola çıktı.

Kaptanı Türk olan gemi, dün akşam saatlerinde Kilyos açıklarına demir attı. Bugün Türkiye, Rusya, Ukrayna ve Birleşmiş Milletler temsilcilerinin bulunduğu 10 kişilik bir heyet saat 07.00’de kontrol yapmak üzere Rumeli Feneri Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Limanı’na geldi.

Buradan Gözcü 1 isimli bota binen heyet, tahıl almaya giden Fulmar S’ye gerçek hareket etti. Gemi etrafında kıyı güvenlik helikopterleri ve botları da güvenlik tedbiri aldı. Gemide kontrol yapan heyete Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı temsilcileri ile Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden kontrol uzmanları da eşlik etti.

DENETİMLER TAMAMLANDI

Tahıl almak üzere Ukrayna’ya yanlışsız yola çıkan Fulmar S isimli gemide kontroller tamamlandı. 10 kişilik heyetin yaptığı kontrollerde geminin ambarları ve balast tankları denetim edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.