Türkiye’nin ilk dijitali TOM Bank’ın ilk uygulaması A101’de veresiye kredi imkanı

BDDK’nin onayının ardından Resmî Gazete’de yayımlanan kararla, Türk bankacılık ve finans sektörünün ilk dijital perakende bankası TOM Bank oldu. TOM Bank’ın ne şekilde çalışacağını ise bankanın kurucusu ve ve Genel Müdürü Onur Özkan açıkladı.

İLK DİJİTAL PERAKENDE BANKASI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ‘ndan (BDDK) faaliyet izni almasıyla birlikte onayın Resmi Gazete’de de yayımlanmasıyla TOM Bank, Türkiye’nin lisanslı ilk dijital perakende bankası oldu.

TÜRKİYE BU GRUBA A101, ENGLİSH HOME VE MEMORİAL İLE ALIŞKIN

1,5 milyar TL sermayeli olarak kurulan TOM Bank sadece dijital ortamda hizmet verecek . Kurucu şirket ise Türkiye’nin A101, English Home, Memorial Sağlık Grubu, Eve markaları ile tanıdığı Aydın Grup.

VERESİYE KREDİ DÖNEMİ BAŞLIYOR

TOM Bank Kurucusu ve Genel Müdürü Onur Özkan verecekleri hizmetin internetin olduğu her yerden ve mobilden erişilebilir olması nedeni ile büyük yenilik getireceğini söyledi.

A101’İN YAYGINLIĞININ VERDİĞİ GÜÇLE HAREKET EDECEĞİZ

TOM Bank Kurucusu ve Genel Müdürü Onur Özkan: “Avrupa ve Amerika’da hızla yükselen dijital bankacılık trendini yakından takip ederek Aydın Grup ve TOM Şirketler Grubu bünyesindeki tecrübe ve deneyimlerimizi bir araya getirmek istedik. Her cebin, her evin bankası olmak hedefiyle bankanın en teknolojik halini TOM Bank ile oluşturduk. TOM Bank olarak kapsayıcılık ilkesi doğrultusunda finansal hizmetlerin erişimini kolaylaştırmayı amaçlayarak dijital bankacılık konusunda ülkemizde ses getirmeyi hedefliyoruz. Gruba bağlı Türkiye’nin dört bir yanına yayılan her ilçede en az bir mağazası bulunan A101’in yaygınlığının verdiği güçle hareket edeceğiz. Dünyanın lider ve en yenilikçi dijital bankalarından birisi olmak vizyonuna paralel bir şekilde, Türkiye’yi en yakın zamanda Avrupa’nın ilk 5 dijital bankasından biri olarak temsil etme hedefinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

VERESİYE KREDİ İMKANI VERECEK

TOM Bank, mikrokrediler ve TL, katılma, altın, euro, dolar hesaplarının ücretsiz olması şube giderlerinden yapılacak tasarrufların müşterinin lehine kullanılarak daha avantajlı teklifler sunma imkanını sağlayacak. Kişilerin tamamen mobil uygulama üzerinden kolayca müşteri olabildiği TOM Bank’in kritik avantajlarından bir tanesi de Türkiye’de bir ilk olan A101 mağazalarından şubeye gitmeden, masrafsız, komisyonsuz, teminatsız “Veresiye Kredi” imkanı sunması olacak. Birkaç dakika içinde limit oluşturulup kredi kullandırabilecek teknolojik altyapısı ile müşteriler kendilerine yürüme mesafesinde olan her ilçedeki A101 mağazalarından nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Bunun yanı sıra TOM Bank, müşterilerin ATM arama derdine de çözüm olacak. Sadece QR kod okutularak A101 kasalarından anında para çekme ve ödeme yapılmasını planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir