SUV meraklısına müjde! ÖTV yasası sıfır araç sahibi yapacak

Çip kriziyle bir arada araç fiyatlarında güncellemeye giden otomotiv kesimi 2022 yılında satış konusunda sakinlik yaşıyor. Sıfır araçlarla birlikte ikinci el araçların da fiyatları cep yakarken, akaryakıt fiyatlarının zamlanması da vatandaşı derinde etkiledi. Araç almak isteyenler hayallerini diğer bahara ertelerken, Meclis’ten elektrikli arabalara yönelik ÖTV atağı geldi. İşte herkesi araç sahibi yapacak o yasa.

SIFIR ARAÇ VE İKİNCİ EL ARAÇ ALACAKLARA MÜJDE

Sıfır araç alımında büyük bir gerileme yaşanırken, gelen artırımlar ikinci el araç piyasasını da etkiledi. Tofaş, Şahin üzere modellerin ikinci el fiyatları 50 bin lirayı buldu. Vatandaş düşük modellere yönelirken, sıfır araç almak isteyenler ise bu hayallerini erteledi. Otomotiv dalında yaşanan bu gerilemeye ait Meclis’ten elektrikli araçlara yönelik bir geldi.

ÖTV YASASI FİYATLARI ETKİLEYECEK

Geçtiğimiz devirlerde meclise elektrikli arabalardaki ÖTV oranının düşürülmesi gelen maddeyle bir arada bu atılımla fiyatlara önemli bir indirim olacağı öngörülüyor. Bilhassa sıfır SUV modellerde alım gücünün yükselmesi planlanırken bu indirimin ikinci el araçlara da yansıması bekleniyor. Böylece otomotiv kesiminde rekabet daha da kızışacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.