Şenol Babuşcu’nun iddiası: “Erdoğan, Nebati’ye konuşma yasağı getirdi”

Ziraat Bankası’nın eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile ilgili dikkati çeken bir iddiada bulundu. Babuşcu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemde yaptığı skandal açıklamalarla eleştirilerin odağı haline gelen Bakan Nebati’ye ‘konuşma yasağı’ koyduğunu öne sürdü.

SİYASET 02.04.2022 16:09

Şenol Babuşcu'nun iddiası:

Abone Ol google-news

Ziraat Bankası’nın eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye ‘konuşma yasağı’ getirildiğini iddia etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, son dönemde yaptığı açıklamalarla kamuoyunun tepkisini çekmişti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin nisan ya da mayıs ayında görevden alınacağını iddia etmişti. Nebati’ye, bu defa da konuşma yasağı getirildiği ileri sürüldü.

Ziraat Bankası’nın eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı’nın, son dönemde yaptığı skandal açıklamalarla eleştirilerin odağı haline gelen Bakan Nebati’ye ‘konuşma’ yasağı koyduğu ileri sürüldü. Erdoğan’ın Nebati’yi sert bir şekilde uyardığı ve basına açıklama yapmamasını ve toplantılarda konuşmamasını istediği iddia edildi” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı’nın, son dönemde yaptığı skandal açıklamalarla eleştirilerin odağı haline gelen Bakan Nebati’ye ‘konuşma’ yasağı koyduğu ileri sürüldü. Erdoğan’ın Nebati’yi sert bir şekilde uyardığı ve basına açıklama yapmamasını ve toplantılarda konuşmamasını istediği iddia edildi

— Şenol Babuşcu (@senolbabuscu) April 2, 2022

Bakan Nebati’nin, Fransa’da yatırımcılara yaptığı konuşmada, ”Bir problem mi yaşadınız? Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz” ifadeleri tepki çekmişti.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.