Rezidansta azap davası (Demet Aydın’ın avukatı: Demet intihara teşebbüs etti)

Olay, 8 Nisan’da Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki rezidansta meydana geldi. Murat Demirci, bir müddet flört ettiği eski çalışanı Demet Aydın’ı aradı. Murat Demirci, daha sonra Demet Aydın’ı Meram ilçesindeki iş yerinden alarak arabasına bindirdi. Bir müddet sonra araca Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ile arkadaşı Tuğba Demirci de bindi. İki bayan, Demet Aydın’ın ellerini çamaşır ipiyle bağladı. Rezidansa götürülen Demet Aydın, burada 2 saat boyunca azap gördü.

Demet Aydın, kurtulduktan sonra polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan şüpheliler, tabirlerinin akabinde isimli denetimle özgür bırakıldı. 3 şüphelinin birebir gün Merve Kaya’ya da azap yaptığı ortaya çıktı. Tekrar gözaltına alınan şüpheliler, tutuklandı. 3 kişi hakkında ayrıyeten Demet Aydın’a yönelik azap tezi nedeniyle de tutuklama kararı çıkartıldı.

3 SANIĞA 41’ER YIL MAHPUSU İSTENDİ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Demet Aydın’a azap savlarıyla ilgili hazırlanan iddianamede Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuba Demirci hakkında ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘haberleşmenin kapalılığını ihlal etmek’, ‘hakaret’, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal etmek’, ‘kasten yaralama’, ‘cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘mala ziyan verme’, ‘birden fazla kişi tarafından silahla yağma’ kabahatlerinden 41’er yıla kadar mahpus cezası istendi. İddianame, Konya 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Bugünkü duruşmaya tutuklu sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

‘MÜŞTEKİ BANA KARŞI SAPLANTILIYDI’

Tutuklu Murat Demirci, mahkemedeki savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Demirci, Sara Demir ile 2,5 yıldır nişanlı olduğu ve kafeyi de nişanlısı ile ortak işlettiklerini belirtti. Demet Aydın’ın kafede 10 gün çalıştığını belirten Demirci, “Bu 10 günlük mühlet içinde müştekiyi 2 sefer konutuna bıraktım. Bir kezinde Demet’i yalnız olarak konutuna bıraktım. Yalnız bıraktığımda Demet beni öpmüştü. Müşteki bana karşı saplantılıydı. İş yerimizde çalışmadan evvel de saplantısı nedeniyle daima gelip, giderdi. Bu durumu müdürlerime söyledim ve müşteki işten çıkartıldı. Müşteki benimle bağı olduğu konusunda sağda, solda dedikodular yapmış. Bu konuşmalar nişanlım Sara’nın kulağına gelmiş” dedi.

‘TELEFONUNU ZORLA ALMADIK’

Bu nedenle nişanlısı Sara ile tartıştığını anlatan Demirci, “Sara ile tartıştık. Bunun üzerine nişanlıma, ‘Müştekiyi arayayım, görüştüreyim’ dedim, kabul etti. Müştekiyi aradım. Ramazan ayı olması nedeniyle konutunda olabileceğini düşündüm. ‘Evin boş mu?’ diyerek ileti attım. Akşam saatlerinde bana dönüş yaptı. Konuşmak emeliyle Tuğba ve Sara’yı da alarak müştekinin çalıştığı kafeye gittim” diye konuştu.

Murat Demirci, daha sonra Tuğba Demirci’nin kiraladığı konuta gittiklerini, bir mühlet sonra kendisinin dışarıya çıkıp, site bahçesinde 40 dakika beklediğini söyledi. Demir, şöyle konuştu:

“Müşteki araca bindikten sonra koltuğa bağlanması üzere bir durum olmadı. Telefonunu da almadık. Meskende de Demet’i bağlamadık. Öteki sanıklarla ortamızda dövülmesi, saçlarının kesilmesi üzere bir konuşma geçmedi. Döndükten sonra müştekinin telefonunun meskende kaldığını gördüm. Daha sonra da telefonu iade edildi. Telefonunu zorla almadık.”

Sara Demir de nişanlısı ile Demet Aydın ortasında münasebet olduğu tarafında dedikodu duyduğunu belirterek, çıkan arbedede müştekiyi iteklediğini söyledi. Tabirlerinin çelişkili olduğunun hatırlatılması üzerine Demir, “Şimdiki beyanlarım doğrudur” dedi.

‘MÜŞTEKİYE BEN DEĞİL, SARA VURDU’

Tuba Demirci de savunmasında, “Murat meskende bizimle 1-2 dakika durduktan sonra aşağı indi. Koltukta oturmuş telefonum ile ilgileniyordum. Müşteki ve Sara’nın konuşmaları tartışmaya döndü. İkisi de birbirini iteklemeye başlayınca ortaya girdim. Olaylar sırasında müştekiye vurmadım. Sara eliyle ve tekme atarak vurdu.” sözlerini kullandı.

Savunmalarının akabinde mahkeme heyeti, evraktaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

‘DEMET İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİ’

Duruşmanın akabinde Demet Aydın’ın avukatları Furkan Avcı ve Mehmet Fatih Soylu, gazetecilere konuştu. Avukat Avcı, Demet Aydın’ın azap sonrası intihara kalkıştığını belirterek, “Demet, bayram öncesi teyzesine ‘Bu hayatı daha fazla yaşamak istemiyorum’ diyerek ileti atmış. Daha sonra da kullandığı psikiyatri ilaçlarını içerek, intihara teşebbüs etti. Şu an Demet’in sıhhat durumu uygun. Lakin sanıkların en ağır cezayı alması için uğraşacağız” dedi.

Merve Kaya’ya (27) da rezidansta azap yaptıkları argümanıyla 37’şer yıla kadar mahpus cezasıyla yargılanan Murat Demirci (41), nişanlısı Sara Demir (24) ve arkadaşları Tuğba Demirci’nin (22) geçen hafta tahliyesine karar verilmişti. Lakin sanıklar, Demet Aydın’a azap teziyle ilgili açılan dava nedeniyle cezaevinden salıverilmemişti. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.