Marmaris’te Ulusal Park’taki demir kapı 450 metre daha aşağıya çekildi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Kızılbük Koyu’nda SİNPAŞ GYO’nun otel-devre mülk projesine karşı çıkarak hukukî kazanımlar elde eden Marmarisli çevreciler bir yenisini daha kazanarak Ulusal Parklar hududu içindeki demir kapının 450 metre daha aşağıya çekilmesini sağladı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ulusal parkın sonları içerisinde yer alan Kızılbük Koyu’nda SİNPAŞ GYO’nun otel-devre mülk projesi inşaatının mahkeme kararıyla durdurulmasının akabinde çevreciler yeni bir kazanım daha elde etti.

Milli Parklar’a ilişkin arazi üzerindeki demir kapının anahtarının Sinpaş idaresinden alınmasını isteyen çevreciler bunda da muvaffakiyet sağladı. Kapı 450 metre daha aşağıya çekildi. Çevrecilerin nöbeti burada devam edecek.

Hatırlanacağı üzere mahkeme kararıyla durdurulan inşaatın devam ettiği imajlarla ispatlanmasının akabinde girişte nöbet başlatılmıştı. Nöbetin 5’inci gününde değerli bir gelişme yaşandı.

Marmaris Kent Kurulu Ekolojik Çaba Komitesi üyesi Av. Dilek Alper birinci açıklamayı gerçekleştirerek, “Milli Parklar kamunun kullanımına açıldı. O utanç kapısı kaldırıldı. Koylar bizimdir” dedi.

Marmaris Kent Kurulu Ekolojik Çaba Komitesi Basın Sözcüsü Halime Saman ise, “Yaşam savunucularının bugün bir kazanımı sonucu utanç kapısının sorumluluğu Sinpaş’tan alındı. 450 metre daha içeriye gelerek yeni bir mevzi kazandık. Artık bir utanç kapısı kaldı. O da Sinpaş’ın bu yeni kapısı. Bu kapı da Ulusal Parklar hududu içinde. Şirketin tapulu yerleri 250-300 metre daha aşağıda. Bu utanç kapısını da kaldıracağız” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA AÇIKLAMASI

Marmaris Kent Kurulu attığı bir tweet ile “Nöbetimizin 5. Gününü tamamlamak üzereyken 450 metre mevzii kazandık. Yeni nöbet alanımıza yerleşiyoruz. Hala daha ulusal parkın işgal edildiği yeni bir kapı yaptılar. Onu da kaldıracağız” sözlerine yer verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.