Kulis: Emek ve Özgürlük İttifakı, Millet İttifakı’ndan HDP gözaltılarına karşı ciddi bir tepki gelmemesi üzerine, mitingle duyuracağı destek açıklamasını yazılı yapma kararı aldı

HDP öncülüğünde kurulan ve daha önce cumhurbaşkanı adayı çıkarmama kararı alan Emek ve Özgürlük İttifakı, bu konudaki tutumunu doğrudan isim açıklayarak kamuoyu ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Gazete Pencere’de yer alan kulis haberine göre, ittifak tarafından yapılacak olan açıklamanın bu hafta içerisinde, seçim kampanyası kapsamındaki bir mitingde duyurulması bekleniyordu. Ancak dün Diyarbakır’da aralarında HDP Merkez Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte avukat ve gazetecilerin de olduğu çok sayıda gözaltı kararı sonrası, bu karar beklemeye alındı. Özellikle seçim güvenliği noktasında endişeler yaratan gözaltılar sonrası Millet İttifakı başta olmak üzere destek açıklaması yapılacak Kılıçdaroğlu’nun tutumu için bu karara varıldı. Millet İttifakı’ndan operasyona karşı ciddi bir tepki gelmemesi üzerine de açıklamanın yazılı olarak kamuoyu ile paylaşılmasına karar verildi.

Söz konusu açıklamanın bu hafta içerisinde yapılması bekleniyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir