Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a dava yanıtı: Beyefendi incinmiş, mahkemeye koşmuş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kendisi hakkında açtığı 1 milyon TL’lik tazminat davası için, “Beyefendi incinmiş, hemen mahkemeye koşmuş. Bizim memlekette tahsildara tahsildar derler. Çeteye de çete. Sevgili şahsım tahsildara ekonomist denmez bizim memlekette. Gücenme” dedi.

SİYASET 04.04.2022 19:10

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a dava yanıtı: Beyefendi incinmiş, mahkemeye koşmuş

Abone Ol google-news

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşması ve sosyal medya hesabındaki paylaşımlarını gerekçe göstererek 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu davasına Twitter hesabından “Gücenme” notuyla paylaştığı video ile yanıt verdi.

“BEYEFENDİ İNCİNMİŞ”

Kılıçdaroğlu videoda şunları söyledi:

“Sevgili halkım merhaba. Geçenlerde şahsım her zamanki gibi bana hakaretler edip, kendisini ekonomist ilan etti. Ben de kendisine ‘Olsan olsan beşli çetenin tahsildarı olursun’ dedim. Beyefendi incinmiş, hemen mahkemeye koşmuş. Bu tanıma ihtiyati tedbir kararı çıkarmaya çalışıyor.

Bizim memlekette tahsildara tahsildar derler. Çeteye de çete. Bunda gocunacak bir şey yok. Bak Türk Dil Kurumu ne diyor? ‘Bir kimseye veya bir kuruluş adına para toplamakla görevli kimseye tahsildar denir’. Ayıp olan şey bunu halk için yapacağın yerde beşli çete için yapmak. Sevgili şahsım tahsildara ekonomist denmez bizim memlekette. Gücenme.”

Gücenme… pic.twitter.com/NIjnKHmPcl

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 4, 2022

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.