Kabine Toplantısı’nda gündem iktisat: Minimum fiyat, bayram tatili, memur ve emekli maaşları için gözler Kabine’de

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, iktisat gündemiyle toplanıyor.

Beştepe’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, minimum fiyatta orta artırım yapılıp yapılmayacağının katılık kazanması bekleniyor.

Taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, bahse ait kabineye bir sunum yapması beklentiler ortasında.

Eğer taban ücretliye orta artırım kararı çıkarsa Minimum Fiyat Tespit Kurulu toplanacak ve yapılacak artırım oranı netlik kazanacak.

Enflasyon oranında fark alacak memur ve emeklilere, fazladan artırım yapılıp yapılmamasının da toplantı gündeminde yer alması bekleniyor.

Kabinede Kurban bayramı tatilinin mühleti de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor.

Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü münasebetiyle resmi tatil. Bu nedenle “Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?” sorusu gündemde.

Kabine toplantısında enflasyonla çaba ve fahiş fiyat artışları da masada olacak. Son ekonomik datalar ışığında atılacak yeni adımlara karar verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalabalık bir takımla katıalcağı NATO tepesi öncesinde yapılan hazırlıklar da son defa masada olacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.