Jorge Jesus’un, Mergim Berisha planı ortaya çıktı

Fenerbahçe’de golcü transferi büyük bir merakla beklense de teknik yönetici Jorge Jesus fazla sabırsız davranmıyor.

Milliyet’te yer alan habere nazaran; bunun temelinde ise mevcut takımda tecrübeli golcülerin bulunması yatıyor. Bilhassa de Mergim Berisha’nın önümüzdeki dönem patlama yapması planlanıyor.

SİSTEME UYMADI

Portekizli teknik yönetici idareye sunduğu raporda Berisha’nın kaliteli bir golcü olduğunu tabir etti. Jesus, 24 yaşındaki futbolcunun geçen dönem yaşadığı meşakkatin temelinde sistem uyumsuzluğu bulunduğunu bildirdi.

Berisha’nın uygulanan sistemlere tam olarak ayak uyduramadığı için beklentilere karşılık veremediğinin de altını çizdi. Jorge Jesus, Avusturya’da RB Salzburg forması altında attığı gollerle kendisini kanıtlayan yetenekli futbolcudan önümüzdeki dönem üst düzeyde faydalanmak istiyor. Başarılı hoca sistemi de Berisha’ya daha uygun hale getirmeyi amaçlıyor.

DENEYİMLİ GOLCÜNÜN ÖNEMİ

Bunun yanı sıra sarı-lacivertliler kapalı kapılar gerisinde üst seviye bir golcü için de çalışmalarını sürdürüyor. Başta Berisha olmak üzere takımda tecrübeli golcülerin bulunması sarı-lacivertlilerin bu süreçte dikkatli ve sakin hareket etmesine imkan sağlıyor.

Fenerbahçe’ye geçen dönem 5 milyon Euro bonservis karşılığında RB Salzburg’dan transfer olan Berisha, sarı-lacivertli formayla 33 maçta 7 gole imza attı. Yıldız futbolcu, RB Salzburg’daki son döneminde 41 maçta 21 gol, 12 asistlik performans sergilemişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.