Jorge Jesus söylentilerini yazdı… Cevap bekleyen 5 soru

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler bu haftaki köşe yazısında Fenerbahçe’nin teknik direktörü Jorge Jesus’a hakkında merak edilenleri kaleme aldığı bir yazı yazdı. Serdar Ali Çelikler’in köşe yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:

“Yarın Dinamo Kiev maçının basın toplantısı var. Fenerbahçe kulübü ısrarla hocayı basından sakladığı için kendisi hakkında türlü şaiya dolaşıyor. O şaiyaları da kendilerine haber soran muhabirlere yöneticiler yayıyor.

▪︎ Neydi? Jesus, Berisha’ya hastaymış. Ne oldu Berisha gitti…

▪︎ Neydi? Jesus, santrfor istememiş. E istiyor işte…

▪︎ Neydi? Jesus kanat forvet istemiş diye Bruma alınmış. E Bruma önerilen isimmiş.

▪︎ Neydi? Kim Min-Jae, Güney Kore’den döndüğüne göre bu sene de kalıyordu… E gitti adam…

Yani hepsi tevatür. Hep söylüyorum Başkan Ali Koç ve Jorge Jesus dışında kimse bir şey bilmiyor. Jesus tarafından kaynağınız yoksa; Ali Koç ile konuşamıyorsanız kesin habere ulaşma şansınız yok. Çünkü yöneticiler gerçekten haberdar değil. Sadece transferin bitimine birkaç gün kala hukuk birimi yöneticisi ve diğer işlemleri yürüten Selahattin Baki bilgi sahibi olabiliyor.

Belki de bu nedenle futbol hariç her türlü paylaşımı yapan iletişim birimi, hocayı bizlerden kaçırıyor.

O zaman UEFA maçı öncesi mecbur basının karşısına çıkacak olan Jorge Jesus’a sorularımızı buradan iletelim:

• Sayın hocam nasıl bir santrfor istiyorsunuz tarif edebilir misiniz?

• Sayın hocam, başkan da siz de dediniz ki “Ligin ikinci yarısındaki kadro tutulusun, 4-5 takviye yeter…” Neredeyse 12 – 13 transfer yapılacak. Transfer bütçeniz neden bu kadar genişledi? Pelkas – Arda – İrfan – MHY varken bir de Joao Pedro alındı. O zaman Lincoln’ü neden aldırdınız?

• Sayın hocam Bruma ve Emre Mor’a neden ‘olur’ verdiniz?

• Kim Min-Jae gitti tamam. Yerine alınan Gustavo Henrique ve alınmasını istediğiniz Ruben Semedo’dan daha iyisini bulamaz mıydınız?

• Aaro da Pedro da iyi transfer. Ama Gustavo Henrique ve Semedo soru işaretli isimler. Lincoln ve Bruma gibi.. Neden sadece Brezilya ve Portekizli oyuncu bakıyorsunuz?

Jorge Jesus’un bu sorulara cevap vermesini bekliyor ve talep ediyorum.

Jesus 1 yıllık hoca. 1 yıllık hocalar kısa vadeli düşünür. Hoca gittiğinde şampiyon yapsa bile getirdiği oyuncular Fenerbahçe’de maliyet olarak kalacak. Pedro ve Aaro iyi oyuncular. Her teknik adamın yararlanacağı isimler. Ancak diğerleri “Jesus’un artıkları” olarak kalmasın. Nasıl ki sadece Rogon’la yürümek hataysa sadece Jesus’a bağlı transfer yapmak hatadır. Dünyanın hiçbir büyük takımı transferi sadece hocasına bırakmaz. Guardiola’ya rağmen Haaland’ı alırlar mesela… Gustavo Henrique artık alındı. Diğer stoperi de hele hele santrforu alırken ince eleyip sık dokumak lazım.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.