İYİ Partili meclis üyesi AKP’ye katıldı; çoğunluk Cumhur İttifakı’na geçti

2019 yerel seçimlerde İYİ Parti’den Bandırma Belediye Meclisi ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi seçilen Basri Ersan Kırbaş, partisinden istifa ederek AKP’ye geçti. Kırbaş’ın taraf değiştirmesiyle Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluk elde etti.

SİYASET 29.03.2022 15:29

İYİ Partili meclis üyesi AKP’ye katıldı; çoğunluk Cumhur İttifakı’na geçti

Abone Ol google-news

Yaklaşık 1 yıl önce İYİ Parti’den istifa ederek görevini bağımsız olarak sürdüren Bandırma Belediye Meclisi ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Basri Ersan Kırbaş, Balıkesir AKP İl Başkanlığı’nda düzenlenen rozet takma töreninde AKP saflarına geçti.

Törene AKP Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan katıldı.

Basri Ersan Kırbaş’ın AKP’ye geçmesiyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde Cumhur İttifakı 3 yıl sonra Meclis çoğunluğunu elde etmiş oldu. Buna göre Büyükşehir Belediye Meclisi aritmetiği 47 Cumhur İttifakı, 46 Millet İttifakı olarak yeniden şekillendi.

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Ocak ayından itibaren hem Susurluk’ta hem de Bandırma’da ucuz bir siyasetin sonucu olarak meclis üyelerini düşürme kararı gerçekten Balıkesir gündemini meşgul etti. Ama bu süreç yargının verdiği yürütmeyi durdurma kararı ile şehrimize zarar vermeden sonuçlanmış oldu. Basri kardeşimiz bu süreçte tarafları ve yapılan işleri net bir şekilde gördüğünü, AK Parti’mize katılmak istediğini beyan etti. Böylece meclis aritmetiği tekrar güçlendi. Yürütmeyi durdurma kararları meclisin aynen devam edeceğini, arkadaşımızın bize katılmasıyla şu an Cumhur İttifakı olarak mecliste hiçbir sıkıntı yaşamadan Balıkesir’e daha iyi hizmet etme imkanına kavuşacağımızı gösteriyor. Güzel hizmetler için Balıkesir daha da güçlenerek yoluna devam ediyor” dedi.

(İHA)

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.