İstanbul’da üniversite öğrencisinin kuşkulu vefatı: Başına poşet geçirilmiş halde bulundu

Olay, evvelki hafta Cuma günü saat 23.00 sıralarında Sarıyer Ayazağa’da meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran Beykent Üniversitesi Mimarlık kısmı 4. sınıf öğrencisi olan 24 yaşındaki Aziz Can Belice, kız arkadaşı Rana Gülümser K. ile olaydan bir gün evvel yaşadıkları rezidansa geldi. Çiftin burada geceyi geçirmesinin akabinde Rana Gülümser K., sonraki gün saat 16.00 sıralarında imtihana girmek için konuttan ayrılarak üniversiteye gitti.

EVE DÖNÜNCE DEHŞETLİ GÖRÜNTÜYLE KARŞILAŞTI

Yaklaşık 1 saat sonra meskene geri dönen Rana Gülümser K., Belice’ye Beyoğlu Cihangir’e gideceğini ve kendisinin de yanına gelmesini istediğini söyledi. Akabinde genç kız Belice’nin yanından ayrılarak yola koyuldu. Bir mühlet sonra Belice’nin gelmemesi üzerine Rana K., evvel onu aradı akabinde da ileti attı. Gencin karşılık vermemesi üzerine merak ederek meskene geri gelen genç bayan, zili çaldı lakin kapıyı açan olmadı.

BAŞINA POŞET GEÇİRİLMİŞ HALDE MEYYİT BULUNDU

Genç bayan bunun üzerine polis gruplarına ihbarda bulunarak ve site güvenliğine bilgi verdi. Kısa müddette olay yerine gelen polis takımları, çilingir yardımıyla içeriye girdiğinde dehşetli bir görünümle karşılaştı. Salondaki koltukta yatar vaziyette duran genç, başına poşet geçirilmiş halde bulundu. Ayrıyeten gencin çabucak yanı başında ise hastane tipi oksijen tüpü ile bedenine uzanan hortumlar olduğu görüldü. İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat takımları, gencin bedeninde yaptığı incelemeler sonucunda hayatını kaybettiğini belirledi.

SEVGİLİSİ SÖZÜ İÇİN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Korkunç olayın akabinde polis takımları, ölen gencin kız arkadaşı Rana K.’yı sözünü almak üzere emniyete götürdü. Genç bayan emniyetteki tabirinde, Aziz Can Belice’nin yaklaşık 2 hafta evvel intihar edebileceğini söylediği, kendisini ciddiye almayarak geçiştirdiğini ve oksijen tüpünü gördüğünü lakin Belice’ye ne olduğunu sorduğunda bir şey söylemediğini belirttiğini tabir etti.

Öte yandan olay yeri inceleme grupları ve Cumhuriyet savcısının incelemelerinin akabinde gencin cenazesi kesin vefat nedeninin belirlenmesi için İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.