Gültekin Uysal’dan Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, kentte lokal yayın bir radyoda Gazeteci Muharrir İsmail Akar’ın konuğu oldu.

Başkan Uysal, “Siz kendiniz adaylık düşünüyor musunuz? Meral Akşener söylemlerinde ‘ben başbakan olacağım’ diyor, sonuçta Kılıçdaroğlu’nun aday olmasına durumuna nasıl bakıyorsunuz?” sorusunu cevapladı.

“Bizim için birinci öncelik cumhurbaşkanlığı. Olağan ki TBMM’de de Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme geçmek ismine güçlü çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6’lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda kıymetli katkılar sağlayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli dayanağı veririz. Öte yandan kendi adıma kişisel bir hesap içinde hiç olmadım. 20 yılı aşkın siyasi hayatımda prensipli duruşa devam ediyorum. Bu yüzden Afyonkarahisarlı olarak ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim Afyonkarahisar’dan milletvekili adaylığı önceliğimdir.”

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.