Galatasaray’da yeni idarenin birinci işi Mohamed’in bonservisi

Harika Lig’de makûs bir dönem geçiren Galatasaray, ligi 52 puanla 13. sırada tamamladı. Kabus üzere geçen dönemi geride bırakan sarı-kırmızılı takım, gelecek dönem hazırlıklarına şimdiden başladı.

Öteki yandan kulüp gündeminde manşetlerden düşmeyen 11 Haziran 2022’de gerçekleşecek seçimli genel konsey yer alıyor.

Mustafa Muhammed’ın bonservisi hala ödenmedi

Kahırlar üst üste gelen Galatasaray’da bu sefer de orta transfer periyodunda ekibe dahil olan Mostafa Mohamed’in bonservis ödemesi zahmeti yer alıyor.

Misyona gelecek olan yeni lider ve idarenin birinci işi, Şubat 2021’de satın alma opsiyonuyla kiralanan Mostafa Mohamed’in bonservis ödemesi olacak.

Orta transfer periyodunda Mısırlı futbolcunun mukavelesindeki 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu kullanan Galatasaray, oyuncunun kulübü Zamalek’e şimdi bu ödemeyi yapmadı.


Galatasaray fiyatı ödemezse Zamalek FIFA’ya şikayet edecek

Mostafa Mohamed’i, kontratındaki unsur nedeniyle gönülsüz olarak veren Zamalek ise bu gelişme üzerine harekete geçti ve Galatasaray’a ikaz faksı çekti.

Taraflar ortasındaki mukaveledeki unsura nazaran; Mısır Kulübü’nün 4 milyon dolarlık bonservis bedelinin 1 Temmuz’a kadar yatırılmaması halinde FIFA’ya başvuracağını açıkça lisana getirdiği belirtildi.

Yeni idarenin birinci işi fiyatı ödemek olacak

Muhtemel bir cezayla karşı karşıya kalmamak için yaklaşık 66 milyon TL yapan bu fiyatı Galatasaray’ın yeni idaresinin 20 gün içinde bulup ödemesi gerekecek.

Mart ayında yapılan mali genel konseyde bütçe yetkisi alınamadığı için Mostafa Mohamed transferi için tahlil de üretilemezken, misyona gelecek olan yeni lider ve takımının bu sorunu ivedilikle(hiç bekletilmeden) çözmesi gerekecek.

Fiyat ödenmezse transfer yasağı kapıda

Sarı-kırmızlı grup, acilen çözmesi gereken bu mevzuyu tahlile kavuşmazsa transfer yasağıyla karşı karşıya kalacak.


Mustafa Muhammed nasıl bir performans sergiledi?

Zamalek’ten Şubat 2021’de Galatasaray’a gelen Mustafa Muhammed sarı kırmızılı kulüpte 57 resmi müsabakaya çıktı. Muhammed bu maçlarda 17 gol atarken 5 kere de ekip arkadaşlarının gollerinde asist yaptı.

Harika Lig’de bu dönem 27 maçta oynayan Muhammed bunların yalnızca 10’unda birinci 11’de başlayabildi. Birinci dönemindeki performansının uzağında bir grafik çizen Mısırlı, 7 kere fileleri sarsabildi. Bu da 160 dakikada 1 gol atabildiğini gösterdi.

Müsabaka başına 2.1 şut çeken Mustafa Muhammed’in maç başına gol oranı ise 0.3 gol olarak belirtildi.

Girdiği gol konumlarının yalnızca yüzde 12’sini gole çevirebilen Mısırlı yıldız, bu dönem ligde kullandığı tek penaltıyı da gole çeviremedi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.