Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘TV’de tartışma’ yanıtı: Ne eserin var da benle konuşacaksın Okmeydanı SSK’yı mı konuşacağız?

Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin ortağı olduğu Millet İttifakı’nın adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’taki seçimlerden büyük bir bozgunla ayrıldı. Recep Tayyip Erdoğan’dan 2 milyon 600 bin oy fark yiyen Kılıçdaroğlu, ilk tur öncesi terör tutuklularına verdiği ‘özgürlük’ sözlerini rafa kaldırıp ‘milliyetçi’ söylemlere başvurdu. Açıklamalarının bir bölümünde de Erdoğan’ı televizyon programlarında tartışmaya davet eden CHP liderine, Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN Türk canlı yayınında yanıt verdi.

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘TV’de tartışma’ yanıtı: Ne eserin var da benle konuşacaksın Okmeydanı SSK’yı mı konuşacağız?

“Bugüne kadar bizle eser ve hizmette yarışacak bir muhalefet bulamadık. Türk demokrasisin en büyük talihsizliği bu.”

diyen Erdoğan,

“Televizyonlara davet ediyor. Benle ne konuşacaksın? Ortaya koyduğun bir eser yok. Okmeydanı SSK Hastanesi mi konuşacağım?”

ifadelerini kullandı.

“Yüzde 1 bile oy potansiyeline sahip olmayanlara 40 vekil verdin, bunları mı konuşacağım seninle?”

Erdoğan konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Biz bugüne kadar hep kendimizle yarıştık. Kendi rekorlarımızı yükseltme çabasında olduk. Bugüne kadar bizle eser ve hizmette yarışacak bir muhalefet bulamadık. Türk demokrasisin en büyük talihsizliği bu. Kılıçdaroğlu’nun bir açıklaması oldu. Televizyonlara davet ediyor. Benle ne konuşacaksın? Ortaya koyduğun bir eser yok. Okmeydanı SSK Hastanesi mi konuşacağım? Kandil’den gelen talimatları yerine getirebilmek için onların uzantısının desteğini isteyecek kadar zaafa düştün. Yüzde 1 bile oy potansiyeline sahip olmayanlara 40 vekil verdin. Bunları mı konuşacağım seninle?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir