Cilt soyulması nasıl oluşur? Cilt soyulmasının tahlili nedir?

Cilt soyulması,uzun mühlet güneş altında duranların kaçınılmaz sonu olan acı ve sızlamaların akabinde bedende meydana gelen soyulmalardır.Sıkça sorulan sorular ortasında bu cilt soyulmasının bir tahlilinin olup olmadığı soruları yer alıyor.

Yazın havuz ve denize sıklıkla girildiği için bedenimizde farklılıklar meydana gelebiliyor.Bunlardan bir taneside cilt soyulması.Uzmanlara nazaran bunun en büyük nedeni güneş yanıklarından kaynaklanmasıdır.

Bronzlaşmak için uzun müddet güneşlenmenin kimi tehlikeli yanları olduğu unutulmamalıdır.

Cilt soyulmasının sebebleri

Başlıca sebebi güneş yanıkları olan cilt soyulmasının birçok farklı sebebi olabiliyor.

– Sert iklim şartları

– Ziyanlı cilt bakım ürünleri

– Egzama rahatsızlığı

– Sedef hastalığı

– Birtakım ilaç ve kimyasalların yan etkisi

Cilt soyulmasına neler güzel gelir?

Aldığınız tüm tedbirlere karşın bedeniniz pul pul dökülmeye başladıysa birinci yapmanız gereken soğuk bir duş almaktır.Elinizle dökülen noktalara fazla müdahale etmediğiniz taktirde cilt soyulması 1 hafta içerisinde son bulacaktır.

Zeytinyağı

İyi bir nemlendirici özelliği bulunan zeytinyağı soyulan ciltler için besleyici yağ asitleri barındırır.Zeytinyağı ile cildinize dairesel hareketler ile masaj yaparak cilt soyulmasına karşı koyabilirsiniz.

Salatalık

Salatalık içerisinde bulundurduğu ağır su ölçüsü ile cildi nemlendirerek soyulmayı önler.Salatalığı rendeleyip ezdikten sonra sıkıntılı yerlere uygulayarak sonuç alabilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.