Celsius yatırımcıları kandırılıyor mu? İşte skandal açıklama!

Kripto para ödünç verme platformu Celsius, iflasa ve yatırımcılar için büyük kayıplara maruz kaldıktan sonra, birden fazla dava ile karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, etkilenen müşterileri temsil eden bir avukatın menkul kıymet dolandırıcılığı suçlamalarında bulunması sıkıntılarının sadece bir yanı.

Celsius yatırımcıları kandırılıyor mu? İşte skandal açıklama!

Finance Feeds’in 16 Ağustos’ta bildirdiğine göre, müşterilerinin Celsius hesaplarına bağlı milyonlarca dolarlık varlığa sahip olan Dr. Jonathan Levy, Celsius sigorta iddialarına düzenlenmemiş menkul kıymetler sunmayla ilgili bir dolandırıcılık vakası olarak atıfta bulundu.

Avukatın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Sigorta yok. Celsius’un kendi kullanım süresi, kazan plakası baskısında sigorta olmadığını belirtti. Yine de Celsius ve GK8’in kalın harflerle sigorta talep ettiğini görüyoruz. Milyar dolarlık menkul kıymet arzına yardımcı olmak için kasıtlı bir aldatmacadır.”

Şüpheli sigorta talepleri

Finans analizleri ile bilinen Finbold, bir web arşiv aracı kullanarak, 5 Temmuz itibariyle Celsius’un daha önce web sitesinde varlıklarının 750 milyon dolara sigortalı olduğunu iddia eden bilgilere sahip olduğunu belirledi. Bununla birlikte, firma 13 Temmuz’da iflas talebinde bulunduktan sonra, sigorta ile sözler gizemli bir şekilde web sitesinden kayboldu. Şu anda konu ile ilgili herhangi bir söz bulunmuyor. Bu da iddiaların doğruluğunu teyit eder nitelikte ve şüpheleri artırıyor.

Celsius web sitesi 5 Temmuz 2022’de. Kaynak: Wayback Machine Web Arşivi / Celsius

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.