Bursa’da erkek şiddeti… Defalarca şikayetçi olan kadın isyan etti: ‘Daha bana neler yapması bekleniyor?’

Editör notu: Şiddet faili erkeğin fotoğrafı ve ismi, haberi servis eden İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından gizlenmiştir.

İddiaya göre, Bursa’da 9 yıl önce tanıştığı erkek arkadaşının sözlü tacizlerine dayanamayan Sibel Kahraman (33) kendisiyle 1 yıl önce görüşmeme kararı aldı.

Ancak bunu kabullenmeyen İ.Ş. (49), Kahraman’ı telefonla sürekli taciz etti. Telefon numarasını değiştiren Kahraman, İ.Ş.,’den yine de kurtulamadı. Kadının çalıştığı iş yerine gelen İ.Ş. tacizlerine ve hakaretlerine devam etti.

Yeni aldığı numarasına da ulaşan İ.Ş.’den ölüm tehditleri aldığını ifade eden Kahraman bir çok kez polis merkezine giderek şikayetçi olduğunu söyledi.

DARP RAPORU ALDI, ŞİKAYETÇİ OLDU

Son yaşadığı olayda yüzü tanınmaz hale gelen Kahraman, hayatının tehlikede olduğu gerekçesiyle İ.Ş.’nin tutuklanması için darp raporu alıp yeniden şikayetçi oldu.

“DAHA BANA NELER YAPMASI BEKLENİYOR?”

2014 yılında İ.Ş. ile tanıştığını ve son 1 yıldır taciz, hakaret ve şiddete maruz kaldığını belirten Kahraman, şöyle konuştu:

“Ben kendisiyle görüşmek istemediğimden itibaren iş yerimin ve evimin etrafında geziniyordu. Benim nerede olduğumu araştırıp bulunduğum yerlere geliyordu. İki kere kendisinden şikayetçi oldum. Fakat hiçbir sonuç alamadım. Bana sürekli cinsel içerikli mesajlar atıp tehditlerde bulunuyordu.

Son yaşadığımız olayda, arkadaşlarımla oturuyorduk. Beni oradan zorla çıkartmak istedi. Dışarı çıktığımızda beni darp etti. Beni ve arkadaşlarımı öldürmekle tehdit etti. Sürekli ‘infazımı senin yüzünden yakacağım’ diyor. Ölmekten korkuyorum ve şahsın tutuklanmasını talep istiyorum. Daha bana neler yapması bekleniyor.”

“CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA ŞİKAYETTE BULUNACAĞIZ”

Eski erkek arkadaşı tarafından darbedilen Kahraman’ın avukatı Semih Altın ise, “Müvekkilimi sürekli taciz ediyor, cinsel içerikli mesajlar gönderiyor. Müvekkilim bu mesajlara cevap vermeyince tacizleri artmaya başlıyor ve iş fiziksel şiddet noktasına kadar ilerliyor. Bu tarz insanların dışarıda gezmemesi ve tutuklanması gerekiyor. Çünkü bu tarz olaylar kadın cinayetlerine sebebiyet veriyor. Cezaların daha caydırıcı olması gerektiği kanaatindeyim. Eğer bu şahıs tutuklanmayıp serbest bırakılırsa telafisi mümkün olmayan sonuçlar mevcut. Bugün hastanede raporumuzu aldık. Cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunacağız ve sanığın tutuklanmasını talep edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx