Buket Aydın kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Buket Aydın’ın hayatı

Buket Aydın kimdir sorusu son periyotta hayli sık merak ediliyor.Ünlü haber spikeri kaç yaşında,nereli ve hangi kanallarda misyon yaptı.İşte Buket Aydın’ın merak edilen hayatı..

Buket Aydın kimdir?

Buket Aydın 1 Ocak 1985 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir.İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Lisanı ve Edebiyatı Kısmı mezunu olan Aydın haber sunuculuğu yapabilmek için kimi özel dersler aldı.

Kadıköy’de bulunan  bir Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak bu kursu düzgün bir derece ile tamamlamıştır.

Buket Aydın birinci olarak özel bir radyoda spikerlik yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına transfer oldu.Burada spor haberleri,sabah haberleri ve haftasonu akşam haberleri sunumu yapan usta isim daha sonra 2009 yılında CNN Türk kanalına geçiş yaptı.

CNN’de bir mühlet vazife yaptıktan sonra 2010 yılında TRT Türk ekranlarında yayınlanan “Gümüş Hilal” programının sunuculuğunu üstlenen Buket Aydın 2011 yılında NTV takımına girmiştir.

NTV’de ana haber ve gece haberlerini sunan Buket Aydın 2018 yılında Kanal D’ye geçiş yaparak ana haber bültenini sunmaya başlamıştır.Aydın 2019 yılının ocak ayında Kanal D Haber Dairesi Başkanlığı misyonuna getirildi.

Buket Aydın 9 Mayıs 2020 tarihinde aldığı karar ile Demirören Medya Kümesi’nde bulunduğu vazifelerden ayrıldığını açıklamıştır.

2013 yılında iş adamı Erce Baykal ile bir evlilik gerçekleştiren Buket Aydın 13 Mayıs 2020 tarihinde bu evliliği bitirmiştir..

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.