Balat kıyısında teknede yangın

Yangın sabah saat 06.45 sıralarında Balat kıyıda yaşandı. Kıyıya bağlı bulunan Ramazan Sertkaya’ya ilişkin teknede şimdi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. O sırada teknede bulunan Ramazan Sertkaya ve eşi son anda tekneden kıyıya çıktı. Yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda itfaiye takımları sevk edildi.

Gelen itfaiye grupları dumanların yükseldiği tekneye müdahale etti. İtfaiye gruplarının çalışmasıyla yangın denetim altına alınarak söndürüldü.

Yangın sonrası teknede maddi hasar meydana geldi. Olay yerine gelen polis takımları de tekne sahibi Sertkara’dan olay hakkında bilgi aldı. İtfaiye takımları yangının çıkış nedenini araştırırken, polis grupları de teknede çıkan yangın ile ilgili inceleme başlattı. 

“GÖZ GÖZÜ GÖRMÜYORDU, EŞİMİ SIKINTI ÇIKARDIM”

Tekne sahibi Ramazan Sertkara “İçeride eşimle uyuyorduk. Bir anda makina çalıştı. Makina çalışınca herhalde biri içeri girdi makinaları çalıştırdı diye düşündüm. Bir baktım içerisi duman, göz gözü görmüyor. Eşimi sıkıntı çıkardım dışarı. Kapılar da kilitliydi. Kendimizi dışarıya tahliye ettik. Sonra itfaiye takımları geldi” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.