AKP’li belediye evvel susuz bıraktı, sonra da reklam yaptı

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kavşak imali nedeniyle suyunu kestiği mahallelere su dağıttığı tankerlere, reklam pankartı asması yansılara yol açtı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ihalesi de tartışmalara yol açan Abide Köprülü Kavşağı’ndaki altyapı çalışmaları nedeniyle kentin büyük bir kısmının suyunu kesti.

40 dereceye varan hava sıcaklığı nedeniyle had safhaya ulaşan su badiresini gidermek için de tankerlerle su dağıtımına başladı.

Üç günden bu yana susuz kalan mahallelerdeki su dağıtımı ise adeta yıllar evvelki ilkel manzaraları hatırlattı.

Kadın ve çocuklar ellerindeki bidonlara su doldurup konutlarına götürürken, su dağıtımı yapılan tankerlere “Abide Kavşağı İnşaatı nedeniyle kısa periyodik su kesintisinden ötürü Büyükşehir Belediyesi tarafından su dağıtımı yapılmaktadır” pankartları asıldı.

Belediyenin su üzere bir hizmette tankerlere reklam pankartı asmasına reaksiyon gösteren vatandaşlar, “Şanlıurfa’nın başka belediyeleri de AKP’li. Yani o suyu büyükşehir Belediyesi’nin dağıtması ile, Haliliye Belediyesi’nin dağıtması ortasında bir fark mı var da pankart asılıyor. Böylesine kolay bir hizmet için bile pankartla kendilerini övmelerine pes diyoruz” dedi.

21. YÜZYIL ŞANLIURFA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin su dağıtımında bile reklam pankartı asması toplumsal medyadan da ironili tenkit ve reaksiyonlara yol açtı.

Bir toplumsal medya kullanıcısı, “Ekrem İmamoğlu 5 gündür içme suyu verilmeyen Urfa’ya tankerle içme suyu veriyor. Bir de üstüne afiş bastırıyor. 21. Yüzyıl, Şanlıurfa” halinde uygulamayı mizahi bir lisanla eleştirdi.

Bir öteki kullanıcı ise, “Tamam sular kesildi 45 derece sıcakta. Tamam tankerle su dağıttınız. Pekala metrekare fiyatı 100 TL olan vinil afişleri neden tankerlere astınız? Kimin parasıyla kime lütufta bulundunuz? İsim yazacak daha neresi kaldı?” biçiminde yansısını lisana getirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.